Artykuły rynku motoryzacji, wiadomości i informacje dla kierowców, Rynek samochodów, Porady

Nowości / Wydarzenia

Wielu producentów sprzedaje auta elektryczne, w tym największe koncerny. W podboju zbiorowej wyobraźni przodują samochody Tesla Motors, o których ostatnio jest szczególnie głośno. Na czym polega innowacyjność tej firmy? Czy istotne są tylko rozwiązania techniczne? Sprawdzamy z ekspertami od lean management.

Więcej…

Nowości / Wydarzenia

Fabryka Michelin w Olsztynie z lotu ptakaDokładnie dziś mija 20 lat od wejścia olsztyńskiej fabryki opon w skład Grupy Michelin. 2 grudnia 1995 roku ówczesny Dyrektor Zarządzający Grupy Michelin, François Michelin, podpisał z Ministerstwem Przekształceń Własnościowych umowę prywatyzacyjną, na mocy której Michelin objął większościowy pakiet akcji Stomilu-Olsztyn. Dziś – po 20 latach – olsztyńska fabryka Michelin jest największą fabryką opon w Polsce i jednym z największych zakładów produkcyjnych Michelin na świecie.

Więcej…

Nowości / Wydarzenia

W ostatnim czasie zauważalny jest wzrost popularności haków holowniczych przeznaczonych do samochodów osobowych. Są one coraz częściej wykorzystywane podczas podróży urlopowych, do transportu rowerów czy też przyczep kempingowych. Obecnie na rynku tego typu akcesoriów dostępne są haki montowane na stałe oraz te z możliwością demontażu.

Więcej…

Nowości / Wydarzenia

Kobieta za kierownicą - Opinie

Powiedzenia „kobieta za kierownicą!” i „jeździsz jak baba!” znamy wszyscy. I nic dziwnego – regularnie słyszymy je na polskich skrzyżowaniach. W świetle badań okazuje się, że te słowa mają zupełnie inne znaczenie, niż mogłoby się wydawać.

Mężczyźni za kółkiem mają doskonałą samoocenę. Według ankiety serwisu rankomat.pl, 68% z nich uważa się za lepszych kierowców niż kobiety. Dodatkowo, 6% panów twierdzi, że ich partnerka jeździ „tragicznie”. Podczas gdy żadna z respondentek nie była tak surowa w ocenie swojego chłopaka lub męża, oni dzielą się swoimi przekonaniami nie tylko w badaniach, ale również na skrzyżowaniach. Panie zdają się ulegać stereotypom i same przestają wierzyć w swoje możliwości. Tylko 49% z nich sądzi, że są równie dobrymi kierowcami jak przedstawiciele płci przeciwnej. Zaledwie co czwarta uważa, że kobiety jeżdżą lepiej.

Więcej…

Nowości / Wydarzenia

zdjęcia Volkwsagen Taigun

Nowy Volkswagen Taigun zawita na rynek prawdopodobnie już w 2016 roku, choć w 2012 na Salonie Samochodowym w Sao Paulo zaprezentowano wersję koncepcyjną oraz opublikowano kilka szczegółów na temat tego modelu. Po zebraniu wszystkich plotek i zapowiedzi możemy opracować ciekawą historię.

Więcej…

Nowości / Wydarzenia

Oprogramowanie IFS oraz DTR Industries wiodący dostawca części samochodowych

Firma IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, informuje, że firma DTR Industries, czołowy dostawca części samochodowych, wybrała system klasy ERP – IFS Applications do wsparcia złożonych procesów różnych typów produkcji.
Działalność firmy DTR opiera się na szerokiej gamie procesów związanych z wytwarzaniem przewodów oraz systemów antywibracyjnych dla branży motoryzacyjnej. Obejmują one procesy mieszania gumy, kucia elementów metalowych, spawania, wykonywania odlewów z aluminium, malowania, utwardzania i wytłaczania gumy, wtrysku plastiku oraz montażu.

Ze względu na taką różnorodność procesów i dyskretny charakter produkcji dużą zaletą systemu IFS Applications były jego funkcje ukierunkowane na obsługę produkcji mieszanej. Siedziba firmy DTR mieści się w Bluffton (Ohio), a jej zakłady znajdują się w Midway (Tennessee), Novi (Michigan) oraz w Chihuahua (Meksyk). DTR jest przedsiębiorstwem należącym do grupy Tokai Rubber Industries, Ltd. System IFS Applications jest z powodzeniem stosowany w innych spółkach zależnych tej organizacji.

Więcej…

Nowości / Wydarzenia

Shell Rimula RX-4

Shell, jeden z największych międzynarodowych koncernów działających na rynku petrochemicznym, wprowadził na rynek nowy olej Shell Rimula R4 X przeznaczony do silników Diesla o dużej mocy wyposażonych w systemy cyrkulacji spalin (EGR). Olej ten został opracowany przy wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii z myślą o zastosowaniu w pojazdach ciężarowych, maszynach rolniczych, autobusach i lokomotywach.

Shell Rimula R4 X, o klasie lepkości 15W-40, to najwyższej jakości wielozadaniowy olej mineralny nowej generacji. Zadaniem nowego oleju z rodziny Shell Rimula jest maksymalna ochrona silnika dzięki odpowiednio dobranej mieszaninie dodatków i produktów chemicznych, które zapewniają właściwy poziom czystości i utleniania oraz zużycia silnika w ciężkich warunkach panujących

Więcej…

Nowości / Wydarzenia

Hurtownia opon Heuver

Hurtownia opon Heuver będzie działać na polskim rynku opon za pośrednictwem własnego zespołu, w skład którego wchodzi Krzysztof Załuski (35 l.) pełniący funkcję Account Managera oraz Sandra Wojtysiak (27 l.) zatrudniona na stanowisku Sales Representative. Krzysztof Załuski będzie odpowiadał za wizerunek firmy oraz za działanie zespołu, bezpośrednio korzystając przy tym z nowej polskiej strony internetowej i sklepu internetowego Heuver. Stworzenie tego zespołu pozwala na wypełnienie wizji firmy Heuver, jaką jest świadczenie optymalnych usług klientom we wszystkich krajach, w których jest ona obecna, za pośrednictwem lokalnych zespołów.

Więcej…

Nowości / Wydarzenia

Volkswagen Golf GTI

Volkswagen zaprezentuje podczas genewskiego salonu samochodowego najnowszą wersję Golfa GTI. Nowy model będzie napędzany silnikiem benzynowym z turbodoładowaniem i bezpośrednim wtryskiem (TSI) o mocy 220 KM. Po raz pierwszy w historii tego samochodu sportowego dostępny będzie fabryczny pakiet zwiększający moc - pakiet Performance. W tej wersji maksymalna moc wyniesie 230 KM.

Obie wersje dysponują maksymalnym momentem 350 Nm. 220 konny GTI rozpędza się od 0 do 100 km/h w 6,5 sekundy i osiąga prędkość maksymalną 246 km/h. GTI z pakietem Performance rozpędza się maksymalnie do 250 km/h, a sprint do 100 km/h zajmuje mu 6,4 sekundy. Oba warianty posiadają system Start-Stop, spełniają normę emisji spalin EU6, wyposażone są w 6-biegową przekładnię manualną i zużywają według normy DIN 6 litrów paliwa na 100 km (CO2: 139 g/km). Zużycie paliwa nowego Golfa GTI zmniejszyło się w porównaniu z poprzednikiem o 18 procent.

Więcej…

Nowości / Wydarzenia

Statystyki poczatkowych egzaminów na nowe prawo jazdy

Wieści dochodzące z Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego mogą przerażać. Statystyki związane ze zdawalnością „nowej” teorii są bowiem zadziwiająco złe. O przyczynach tego stanu rzeczy rozmawiamy z egzaminatorem z ośrodka w Katowicach. O drogach na rozwiązanie „teoretycznego” problemu – z Łukaszem Lisowskim ze Szkoły Bezpiecznej Jazdy ECODRIVE.

- Statystyki? Może te z ostatnich kilku dni. Podczas, gdy zdawalność egzaminu w jego wcześniejszej formie utrzymywała się na poziomie 80%, z nową teorią radzi sobie jedynie 17%. – mówi egzaminator z katowickiego ośrodka, który chce pozostać anonimowy. Kiedy pytamy o przyczyny takiego stanu rzeczy, mówi nam przede wszystkim o braku realnej znajomości przepisów, niezbędnej w sytuacji, kiedy nie ma już możliwości zdania testu „na pamięć”.

Więcej…

Nowości / Wydarzenia

Toyota Auris Touring Sports

Toyota pokazała swój "pomysł" na walkę ze spadkiem sprzedaży samochodów w Europie. Przed kryzysem koncern uchronić ma nowy Auris, który jest produkowany w brytyjskiej fabryce. Do końca 2013 roku z taśm w Burnaston zjedzie ponad 200 tys. aut, które mają być głównym produktem marki na rynku europejskim. W Polsce będzie można go kupić po nowym roku. Cena rozpoczynać się będzie od blisko 60 tys. zł. – Ze względu na wygląd jest idealny dla młodych, ale jego funkcjonalność pozwala, by korzystały z niego całe rodziny – zapewnia Tony Walker, dyrektor fabryki w Burnaston.

Z taśmy produkcyjnej fabryki w Burnaston wyjeżdżać będą wersje hatchback Toyoty Auris i kombi Auris Touring Sports.
Samochody dostępne będą z silnikami benzynowymi, diesla oraz pełnym napędem hybrydowym. Prezentacja nowego dziecka koncernu odbyła się w brytyjskich zakładach Toyota Motor Manufacturing UK (TMUK).

Więcej…

Nowości / Wydarzenia

W Polsce stale rośnie liczba kierowców, którzy docenili zalety samochodowego ogrzewania postojowego Webasto, które nie tylko podnosi komfort podróżowania i pozwala oszczędzić czas, ale przede wszystkim podnosi bezpieczeństwo jazdy. Aby w pełni korzystać z funkcjonalności urządzenia wystarczy wybrać jeden z trzech dostępnych systemów sterowania ogrzewaniem oferowanym przez Webasto.

Komfort jazdy, oszczędność czasu oraz bezpieczeństwo – te rzeczy ceni każdy posiadacz czterech kółek. Szczególnie istotne są one w zimie, kiedy kabina zaparkowanego samochodu jest wychłodzona, widoczność często utrudnia pojawiająca się na szybach wilgoć, a przed rozpoczęciem jazdy musisz poświęcić czas na odśnieżenie szyb i nadwozia auta. Wszystkie te problemy rozwiązuje ogrzewanie postojowe, które nagrzewa wnętrze zaparkowanego pojazdu kiedy Ty jesz śniadanie, przyspieszając odmrożenie szyb oraz odparowanie wilgoci z kabiny. Przy okazji wstępnie rozgrzewa też silnik, co z kolei oszczędza paliwo po rozpoczęciu jazdy. Lista zalet jest więc długa!

Więcej…

Nowości / Wydarzenia

Już w przyszłym roku wszyscy aspirujący do roli kierowców zmagać się będą z nowymi przepisami egzaminacyjnymi. Te, już teraz wzbudzają wiele obaw wśród przygotowujących się do egzaminu. O tym, czy naprawdę warto się bać i co zrobić, aby nieco oswoić nowe zasady opowiada Łukasz Lisowski - instruktor jazdy w Szkole Bezpiecznej Jazdy Ecodrive.

Więcej…

Nowości / Wydarzenia

Zlot Maluchów w Toruniu 2012 sierpień - MotoPark Toruń

Dla jednych to relikt minionej epoki, dla innych wręcz członek najbliższej rodziny. Przez lata wyszydzany, dziś w wielu kręgach niemalże przedmiot kultu. Polski Fiat 126p. Podczas ogólnopolskiego zlotu malucha będzie można podziwiać w sobotę, 18 sierpnia 2012 roku, między godz. 9.00 a 12.00 na Rynku Nowomiejskim w Toruniu.

Swego czasu zespół „Big Cyc” nieco ironicznie wyśpiewywał: „Mały fiat przetrwa jeszcze tysiąc lat”. Można odnieść wrażenie, że dzięki stale rosnącemu gronu pasjonatów tego niepozornego autka, które zmotoryzowało Polskę, te prześmiewcze słowa mają szansę jednak się spełnić. Sporą część fanów poczciwego maluszka będzie można spotkać w najbliższy weekend w Toruniu.

Corocznie odbywający się Ogólnopolski Zlot Fiata 126p gościł w takich miastach jak chociażby Łódź, Poznań, Wrocław czy Bydgoszcz. Przed rokiem zlotowicze po raz pierwszy zagościli w Toruniu. Gród Kopernika spodobał im się do tego stopnia, że po dwunastu miesiącach postanowili powrócić tu ponownie.

Więcej…

Lovato instalacje gazowe - Przejdź

Szukaj - Katalog Firm

Porady

Polecamy