Porady

Assistance: jaki wariant ubezpieczenia wybrać?

Assistance jest opcją dobrowolnego ubezpieczenia komunikacyjnego – oferowanego przez towarzystwa ubezpieczeniowe najczęściej podczas zakupu pakietów OC lub OC i AC. Tylko nieliczni właściciele pojazdów szczegółowo analizują zakres tego ubezpieczenia oraz jego kluczowe zalety. Tymczasem – w zależności od wybranego wariantu – może zapewnić on naprawdę szeroki wachlarz ochrony.

Oferowana w ramach ubezpieczenia assistance ochrona dotyczy skutków zdarzeń powstałych po kradzieży, wypadku lub awarii pojazdu – najczęściej nie tylko w kraju, ale również poza jego granicami (w zależności od wybranego wariantu ubezpieczenia).

Skutki owe bywają niekiedy wyjątkowo dokuczliwe! Może się bowiem okazać na przykład, iż nasze auto odmówiło posłuszeństwa i trzeba je odholować do warsztatu, a co więcej – nie mamy gdzie przenocować, bo do miejsca docelowego jeszcze daleko.

Jaki są przykładowe świadczenia?
Skutki zdarzeń, o których mowa wyżej możemy znacznie złagodzić właśnie dzięki ubezpieczeniu assistance. Świadczenia, które w tym przypadku gwarantuje nam ubezpieczyciel, dotyczą m.in.:
•    przeprowadzenia drobnych napraw pojazdu w miejscu jego unieruchomienia – wyczerpany akumulator, uszkodzone koło itp.,
•    odholowania pojazdu do najbliższego warsztatu lub miejsca zamieszkania ubezpieczonego,
•    dostępu do informacji i tłumacza w przypadku przebywania poza granicami kraju,
•    zapewnienia noclegu dla kierowcy i pasażerów,
•    zapewnienia samochodu zastępczego w przypadku kradzieży, awarii lub wypadku,
•    organizacji podróży powrotnej w przypadku braku możliwości naprawienia pojazdu.

Wariant podstawowy czy rozszerzony?
W zależności od indywidualnych potrzeb możemy wybrać wariant podstawowy lub rozszerzony assistance. Pakiety bogatsze/rozszerzone wiążą się zazwyczaj z koniecznością uiszczenia dodatkowej składki. Nasze analizy i wybór konkretnego pakietu nie powinny jednak koncentrować jedynie na cenie! Powinny natomiast być ukierunkowane przede wszystkim na oferowany zakres ochrony ubezpieczeniowej oraz zakres świadczeń.
W rozszerzonych wariantach ubezpieczenia assistance oferowanych przez AXA DIRECT możemy liczyć m.in. na pomoc w przypadku:
- zamarznięcia paliwa;
- awarii lub przegrzania silnika;
- awarii instalacji elektrycznej;
- uszkodzenia („spalenia”) sprzęgła;
- pęknięcia paska, awarii rozrządu oraz w wielu innych sytuacjach.

Skorzystanie z powyższych świadczeń możemy przedstawić na bardzo obrazowym przykładzie: w upalny dzień, wyruszamy w wakacyjną podróż. Niestety na zakorkowanej drodze, daleko od domu, dochodzi do przegrzania silnika i awarii chłodnicy. Jeśli uprzednio zaopatrzyliśmy się w ubezpieczenie Assistance o odpowiednim zakresie, samochód zostanie odholowany do warsztatu, a my przewiezieni do hotelu, gdzie mamy opłacony nocleg. Następnego dnia możemy odebrać sprawne auto i kontynuować podróż. Jeśli zaś awaria okaże się zbyt poważna, otrzymamy samochód zastępczy lub zostaniemy przetransportowani do celu naszej podróży.
Wykupienie ubezpieczenia Assistance to inwestycja w bezpieczeństwo i komfort naszych podróży – zarówno codziennych dojazdów do pracy, jak i dłuższych wypraw.

 

Porady

Hybryda czy Diesel? Jakie auto wybrać?

Samochody kupujemy i będziemy kupować. W czasach, w których statystycznie na każdego mieszkańca Ziemi wypada 2, 5 samochodu, mało kto wy...

Spalanie paliwa, a moc silnika

W czasach kryzysu gospodarczego i rosnących cen paliw, każdy z użytkowników czterech kółek liczy złotówki. Jeśli już mamy auto i ni...

Prawo jazdy – jak sfinansować kurs?

Posiadanie prawa jazdy to marzenie wielu młodych ludzi. Niestety, zdobycie go nie je...

Podróże

Na wakacje wypożyczonym kamperem

Już niedługo wakacje i warto zastanowić się nad tym jak je ciekawie spędzić. Może w tym roku wybierzesz się np. do...

Podróż samochodem przez Toskanię

Chciałbyś odpocząć od miasta, tłoku? Potrzebujesz spokoju, piękna krajobrazów? Więc zapraszamy na podróż do do Toskanii! Zarezerwuj lot do Florencji i ...

Kiedy będziemy potrzebowali zielonej karty?

Podróżowanie samochodem dla wielu osób jest przyjemnością, inni nieco mniej lubią prowadzić auto. Jednak za każdym razem musimy posiadać odpowiednie ub...

Więcej w: Podróże