Porady

Gdy kupujemy samochód zależy nam na tym, aby nabyć pojazd jak najlepszej jakości za jak najniższą cenę. Jednym z rozwiązań które mogą być bardzo pomocne w osiągnięciu tego celu jest zakup samochodu poleasingowego. Dlaczego warto zastanowić się nad tą opcją? Poniżej mówimy 5 najważniejszych jej zalet.

Dobry stan techniczny auta

Mimo, że samochód poleasingowy jest używany, zazwyczaj znajduje się w dobrym stanie technicznym. Umowy leasingowe są skonstruowane w taki sposób, aby użytkownik serwisował auto wyłącznie w autoryzowanych serwisach i aby wszelkie usterki były szybko likwidowane. Leasingobiorcy nie mają też prawa wprowadzania jakichkolwiek zmian w konstrukcji, nie wolno im tuningować auta, możemy więc mieć pewność, że w aucie poleasingowym znajdziemy wyłącznie części oryginalne.

Cena

Samochody poleasingowe są znacznie tańsze niż nowe. Ich ceny kształtują się na poziomie podobnym do standardowych aut używanych, w ich przypadku jednak za mniejsze pieniądze otrzymujemy przeważnie wyższą jakość (patrz poprzedni akapit). Firmy leasingowe mogą też pozwolić sobie na obniżenie ceny samochodu dzięki temu, że nawet, jeśli poprzedni użytkownik go nie wykupił, to jednak musiał spłacać raty leasingowe wraz z doliczoną prowizją.

Duży wybór

Większość dużych firm leasingowych prowadzi działalność na znaczną skalę, a to oznacza, że bez większego problemu powinniśmy w ich ofertach znaleźć samochód dla siebie. Marki leasingodawców są często powiązane z markami samochodów – jeśli szukamy konkretnej, najlepiej będzie zainteresować się propozycją leasingodawcy, który współpracuje z nią na stałe.

Prowadzona ewidencja szkodowości

Jednym z największych minusów samochodów używanych jest fakt, że właściwie nigdy nie wiemy, czy dane auto ma na koncie szkodę czy też nie. W przypadku aut poleasingowych możemy być pewni ich przeszłości – nawet, jeśli auto miało wcześniej stłuczkę, to sprzedawca jasno nas o tym poinformuje i zdecydowanie obniży to cenę pojazdu. Nieuczciwość handlarzy używanymi samochodami na terenie Polski jest wręcz legendarna, a technologia maskowania uszkodzeń została rozwinięta do tego stopnia, że nawet będąc wykwalifikowanym mechanikiem, nie zawsze będziemy w stanie dojść, czy sprzedawca mówi nam na temat samochodu prawdę.

Znana historia auta

Ważną zaletą auta poleasingowego w porównaniu do zwykłych samochodów używanych jest ta, że zawsze wiemy kto nim wcześniej jeździł, a więc odpowiada za wszystkie zdarzenia w których pojazd uczestniczył. Dotyczy to nie tylko szkód, ale również wszelkich wykroczeń. Zatrzymanie samochodu przez policję ze względu na przestępstwo popełnione przez poprzedniego użytkownika zdarza się co prawda niezbyt często, ale jednak się zdarza, w ekstremalnych przypadkach używane auto może nawet zostać przez policję zatrzymane na czas dochodzenia.

Auto poleasingowe nie jest na pewno rozwiązaniem idealnym, jednak ze względu na sporą kwotę, jaką możemy w ten sposób zaoszczędzić, warto przynajmniej się nad nim zastanowić. Jeśli nie mamy pieniędzy na nowy samochód i boimy się kupić używany ze względu na możliwe niespodzianki, będzie to rozwiązanie dla nas.

Porady

Jazda we mgle

Jazda we mgle nawet dla doświadczonego kierowcy może pokazać się niezwykle trudna. Pojawia się ona zwykle w wyniku ochłodzenia i du...

Czy wzywać policję do szkody parkingowej? Co zrobić po stłuczce na parkingu?

Na parkingach przed supermarketami i galeriami handlowymi często dochodzi do drobnych kolizji lu...

Jak zachować się po kradzieży kluczyków w supermarkecie?

Wyprawa do supermarketu nie zawsze może być dla nas przyjemna. W ferworze zakupów, zajęci wybieraniem niezbędnych produktów możemy stać się ...