Auto Detailing

Profesjonalne mycie samochodu krok po kroku

Dbanie o wygląd naszego samochodu jest ważne zarówno pod względem estetycznym jak i pod względem dbałości o powłokę naszego lakieru. Zastanawiasz się jak profesjonalnie umyć samochód w przydomowym ogródku ?

Przede wszystkim musisz zaopatrzyć się w kilka akcesoriów potrzebnych do porządnego umycia swojego samochodu:

  • Specjalna rękawica do mycia samochodu, nie może być to gąbka ! Jeżeli do gąbki dostanie się jakiekolwiek ziarenko brudu np. piasek możemy sobie niepotrzebnie porysować powłokę lakierniczą. Rękawica jest wielokrotnego użytku, po myciu wystarczy wyprać ją w pralce i jest jak nowa.
  • Myjka ciśnieniowa, która znacząco ułatwia nam pracę nad czystością samochodu, ciśnienie z jakim podawana jest woda wypłukuje większość brudu z zakamarków, oraz spłukuje cały osad z prostych powierzchni lakieru.
  • Dwa wiadra 10l, w jednym rozrabiamy ciepłą wodę wraz z szamponem do mycia samochodu, w drugim mamy samą wodę w której będziemy na bieżąco płukać naszą rękawicę.
  • Czysty pędzelek z miękkim włosiem do usuwania brudu z trudno dostępnym miejsc.
  • Ręcznik z mikrofibry do osuszania naszego umytego samochodu.

Jeżeli chodzi o dobór szamponu do mycia samochodu, to kwestia indywidualna, choć markowe szampony z pewnością dadzą lepsze efekty.

Etapy mycia samochodu krok po kroku:

  1. Zaczynamy od dokładnego opłukania naszego samochodu myjką ciśnieniową z kurzu, pyłu i innych zabrudzeń.
  2. Następnie zamaczamy naszą rękawicę w wiadrze z wodą i szamponem i myjemy jeden element naszego samochodu, po czym płuczemy rękawicę w wiadrze z czystą wodą, aby cały brud został w niej a nie mieszał się z szamponem w drugim wiadrze.
  3. Te czynności powtarzamy aż do umycia całego samochodu.
  4. Należy pamiętać aby przy elementach typu grill, uszczelki, wnęki i inne trudno dostępne miejsca umyć dokładniej.
  5. Następnie dokładnie spłukać myjką ciśnieniową cały samochód od dachu zjeżdżając równomiernie na dół po progi.
  6. Kolejną czynnością jaką wykonamy jest wykorzystanie naszego pędzelka, który maczamy w wodzie z szamponem do dokładnego oczyszczenia emblematów, szpar, grilla, kratek wlotowych na zderzaku i innych tego typu miejsc, nie zapominamy aby wszystko na bieżąco płukać aby nie zasychało z powrotem.
  7. Za pomocą rękawicy czyścimy wnęki drzwi, klapę bagażnika od środka, progi należy przy tym uważać na wszystkie nie odizolowane kable i tym podobne.
  8. W trudniej dostępnych miejscach pomagamy sobie pędzlem, oczywiście wszystko na bieżąco płuczemy.
  9. Wszystkie zawiasy od drzwi należy ponownie posmarować smarem, lub naoliwić jeżeli podczas mycia stary smar się wymył.
  10. Przedostatnim krokiem jaki uczynimy będzie ponowne spłukanie całego samochodu myjką ciśnieniową co usunie wszystkie zacieki jakie powstały podczas mycia wnęk, emblematów i tym podobnych.
  11. Ostatnim krokiem będzie osuszanie całej karoserii samochodu, wnęk drzwi i elementów które myliśmy ręcznikiem z mikrofibry, dzięki temu lakier będzie czysty na całej swojej powierzchni i nie powstaną tak zwane smugi.
  12. Mycia szyb oraz woskowanie lakieru powinno odbyć się na końcu prac przy myciu samochodu.

 

Podsumowując mycie samochodu we własnym zakresie sprawia wiele przyjemności, oraz daje najbardziej satysfakcjonujący efekt, który nas zadowoli.

Auto Detailing / Pielęgnacja

Wosk do samochodu - do czego służy produkt i jaki wybrać?

W ofercie artykułów motoryzacyjnych można znaleźć kosmetyki samochodowe. Jednym z najchętniej stosowanych jest wosk. Specjalny wosk sa...

Jak dobrze umyć samochód?

Prawidłowe umycie samochodu to czyszczenie auta z góry na dół. Przedstawiamy 10 porad, dzięki, którym Twój samochód będzie dobrze umyty i ...

Trudne zabrudzenia na lakierze samochodu - jak sobie z nimi poradzić?

Samochód to dla wielu ludzi nie tylko środek transportu, ale także przedmiot dumy i prestiżu. Aby utrzymać swój pojazd w ja...