Auto Detailing

woskowanie samochodu

W ofercie artykułów motoryzacyjnych można znaleźć kosmetyki samochodowe. Jednym z najchętniej stosowanych jest wosk. Specjalny wosk samochodowy. Czym tak naprawdę jest, do czego służy wosk i jaki warto wybrać?

 

Czym jest wosk samochodowy?

Wosk do samochodu to produkt przeznaczony do zastosowania na karoserii auta. Jest to kosmetyk, który ma na celu zabezpieczenie lakieru. W sprzedaży dostępne są różne rodzaje tego produktu. To wiąże się z koniecznością dokonania wyboru, a wybór powinien być podyktowany indywidualnymi oczekiwaniami, w tym potrzebami samego samochodu. Nie wszyscy woskują swoje auta. Niektórzy ograniczają się jedynie do samego mycia. Jednak warto rozważyć zastosowanie tego zabiegu, gdyż ma on wiele zalet. Oczywiście, gdy jest poprawnie przeprowadzony i z użyciem właściwego produktu.

Jak wosk wpływa na karoserię samochodu?

Wosk korzystnie wpływa na lakier samochodowy. Przede wszystkim chroni go przed wilgocią, negatywnym działaniem promieni słonecznych, a także osadzaniem się pyłu drogowego. Należy jednocześnie podkreślić, że woski samochodowe skutecznie przedłużają życie lakieru. Sprawia, że przez długi czas wygląda jak nowy. Oczywiście, aby uzyskać satysfakcjonujący efekt i by wosk mógł działać jak powyżej, musi być zastosowany w odpowiedni sposób. Przede wszystkim zgodnie z zaleceniami producenta. Zanim to jednak nastąpi, trzeba dokonać wyboru.

Woski twarde i płynne - jaki wybrać?

W sprzedaży dostępne są różne woski do powierzchni lakieru. Na przykład twarde i płynne. W zasadzie jedne i drugie zapewniają doskonałą ochronę lakieru. Stosowanie wosków twardych jest w zasadzie proste. Produkt ten tworzy powłokę hydrofobową na całej powierzchni lakieru. Woski naturalne płynne są jeszcze wygodniejsze w użyciu i zarazem zapewniają szybkie efekty. Wybierając jeden z tych produktów, trzeba koniecznie zwrócić uwagę na trwałość wosku. Długotrwała ochrona lakieru samochodowego to podstawowe oczekiwanie właścicieli aut rozglądających się za tego rodzaju kosmetykiem. By wygląd lakieru był idealny, a woskowanie samochodu przebiegało bezproblemowo, trzeba wybrać produkt najwyższej jakości. Najlepiej ten, który zawiera naturalne składniki. Dobry wosk do samochodu zapewni satysfakcjonujące efekty, a uzyskać je będzie można w krótkim czasie. Oczywiście efekt zależy w głównej mierze od poprawności wykonanej pracy. Także od czystości woskowanego auta.

Gdzie kupić dobry wosk do samochodu?

Produkty do woskowania samochodu dziś cieszą się coraz większym zainteresowaniem. To zapewne wynika z chęci dbania o swoje auta, na czym zależy coraz większej liczbie nie tylko mężczyzn, ale i kobiet. Największy wybór wosków samochodowych jest jednak w sklepach online. Można w nich dostać zarówno woski do jasnych lakierów, jak i ciemnych. W tym dobry wosk do samochodu zapewniający doskonały efekt wizualny. Co więcej, w sieci poza wyborem można spodziewać się również całkiem przystępnych cen. Warto więc rozejrzeć się za jednym z nich.

Wosk jest dostępny na każdej myjni samochodowej, także tej samoobsługowej. Jednak to nie to samo, co samodzielnie kupiony i zastosowany produkt. Dlatego, choć wygodniej byłoby skorzystać z niego tuż po umyciu auta na myjni, wielu właścicieli aut decyduje się jednak na zakup własnego wosku i zastosowanie go na własnym podwórku. Efekt jest nieporównywalny, tym bardziej że decydując się na ten zakup, można samodzielnie wybrać najlepszy jakościowo produkt. Wosk zwykle jest dość wydajny, więc jedno opakowanie spokojnie wystarczy na kilka razy.

Auto Detailing / Pielęgnacja

Jak profesjonalnie umyć samochód w przydomowym ogródku ?

Dbanie o wygląd naszego samochodu jest ważne zarówno pod względem estetycznym jak i pod względem dbałości o powłokę naszego lakieru. Za...

Jak dobrze umyć samochód?

Prawidłowe umycie samochodu to czyszczenie auta z góry na dół. Przedstawiamy 10 porad, dzięki, którym Twój samochód będzie dobrze umyty i ...

Wosk do samochodu - do czego służy produkt i jaki wybrać?

W ofercie artykułów motoryzacyjnych można znaleźć kosmetyki samochodowe. Jednym z najchętniej stosowanych jest wosk. Specjalny wosk sa...