Nowości / Wydarzenia

Carsharing

Można twierdzić, że większość warszawiaków zna system wypożyczania rowerów miejskich Verturilo. Od 1 marca do 30 listopada mieszkańcy stolicy skorzystali z nich 1 866 423 razy, a grono użytkowników powiększyło się o ponad 70 000 osób.

Niebawem na warszawskich ulicach pojawi się CarSharing, czyli podobnie jak w przypadku Verturilo, system bezobsługowego wypożyczenia, w tym przypadku będą to jednak nie rowery, lecz samochody. Auta zostaną zaparkowane w różnych miejscach w stolicy, ich lokalizacje będą widoczne na mapie aplikacji mobilnej PANEK CS. Wypożyczenie samochodu będzie bardzo proste i intuicyjne, samochód otworzymy i zamkniemy smartfonem.

Samochody CarSharingowe można będzie zostawiać w dowolnym miejscu w Warszawie, wszędzie tam, gdzie parkowanie nie jest zabronione. Co ciekawe, firma uruchamiająca nową usługę - wypożyczalnie samochodów PANEK S.A. pokryje koszt zaparkowania samochodu nawet w miejskich, płatnych strefach parkowania.

Kto będzie mógł wypożyczyć auto?

Samochód będzie mógł wypożyczyć każdy, kto ma prawo jazdy od przynajmniej roku. Warunkiem jest także posiadanie karty debetowej i zarejestrowanie w systemie na stronie internetowej: www.panekcs.pl lub w aplikacji PANEK CS

Jak wypożyczyć auto?

Samochody będą rozlokowane w całej Warszawie. Jedyne co trzeba będzie zrobić to ściągnąć aplikację PANEK CS, zarejestrować się, odnaleźć na mapie najbliżej zaparkowany samochód i wybrać go klikając w odpowiednią ikonę. Od tego czasu będzie 15 minut na dojście do auta, to coś w rodzaju bezpłatnej rezerwacji. Kolejny krok to ponowne uruchomienie aplikacji, która pozwoli otworzyć auto.

ile to będzie kosztować?

Użytkownik będzie płacił za czas i dystans, oczywiście dostępne będą różne pakiety, jednak opłata podstawowa to 0,5 zł za minutę jazdy i 0,5 zł za przejechany kilometr.

Zasady wynajmu i rozliczeń nowej usługi PANEK CarSharing są przejrzyste, brak opłat dodatkowych, brak „haczyków”. Usługa z założenia ma być szeroko dostępna i prosta. Ideą CarSharingu jest zamiana kupowania na użytkowanie. Na pewno w Warszawie znajdzie się sporo osób, które zrezygnują z własnego samochodu i przesiądą się na stałe do PANEK CarSharing.

CarSharing to jednak nie tylko alternatywa dla posiadania własnego samochodu. Auto mogą być wykorzystywane jako dopełnienie transportu publicznego, tam gdzie komunikacja jest niewydolna, lub nocami, kiedy taksówki są drogie. Jest to też ciekawa propozycja dla studentów i przyjezdnych. CarSharing z pewnością zainteresuje także firmy, dla których zostanie przygotowana specjalna oferta wynajmu.

CArSharing startuje 1 kwietnia, jednak już w marcu firma będzie szukać testerów nowej usługi, którym samochody zostaną udostępnione za darmo.

Informacje

Zakaz wjazdu dla aut z silnikami diesla. Czy Polska będzie następna?

Władze dużych miast Europy oraz Ameryki Północnej zapowiedziały, że do 2025 rok...

Bezobsługowa wypożyczalnia samochodów - CarSharing w Warszawie!

Można twierdzić, że większość warszawiaków zna system wypożyczania rowerów miejskich Verturilo. Od 1 marca do 30 li...

Autogaz ratunkiem na smog

Dramatycznie pogarszająca się jakość powietrza w polskich miastach stanowi jasny sygnał do ...