Porady

opony

Kupowanie nowych opon może być wyzwaniem. Jak dokonać wyboru, by nie żałować zakupu i zdobyć opony, które zapewnią nam bezpieczeństwo i posłużą skutecznie przez wiele lat? Oto kilka praktycznych porad.

  • Opony nowe czy używane?
  • Parametry opon
  • Opony zimowe, letnie czy całoroczne?

Opony nowe czy używane?

Kupując opony, stajemy przed wyborem - nowe, czy używane? Choć czasami używane opony mogą dorównywać jakością tym nowym, nie zawsze ich zakup się opłaca. Warto rozważyć wszelkie za i przeciw, zanim podejmiemy decyzję.

Używane opony mogą sprawdzić się w przypadku kierowców, którzy poruszają się głównie po mieście. Są też dobrym rozwiązaniem w przypadku aut, które służą do nauki jazdy - przemieszczania się po placu lub torze przeznaczonym do ćwiczeń. Takie opony i tak zniszczą się stosunkowo szybko - więc nie zawsze warto wydawać na nie duże pieniądze.

Nowe opony zawsze gwarantują najwyższą jakość - choć czasami, gdy nasz budżet jest ograniczony, bardziej opłaci się kupić używane opony dobrego producenta, niż te nowe kiepskiej jakości. Jeśli jednak możemy wydać więcej - nowe opony zdecydowanie sprawdzą się najlepiej.

Parametry opon

Parametry opon, z których korzystamy, mają ogromne znaczenie. Na co warto zwrócić szczególną uwagę?

Pierwszą, bardzo istotną kwestią, jest rozmiar opon. Musi on odpowiadać wielkości kół samochodu, którym jeździmy - w przeciwnym wypadku opony zupełnie się nam nie przydadzą. Najprościej jest sprawdzić, jaki rozmiar miały nasze stare opony - a potem kupić takie, które są tej samej wielkości.

W oponach istotne są również inne parametry. Na pewno dobrze jest przyjrzeć się głośności, a także oporowi toczenia. Różne opony różnie zachowują się na mokrej nawierzchni - nie wszystkie zapewniają taką samą przyczepność i stabilność auta. Oczywiście, wygrywają tutaj opony sprawdzonych producentów (na przykład https://noweopony.pl/opony/laufenn)- choć mogą być nieco droższe niż tańsze alternatywy, to dobra inwestycja. Tańsze, niższej jakości opony nie zapewniają tak dużej kontroli nad pojazdem - a co za tym idzie, odpowiedniego bezpieczeństwa.

Specyfikacja techniczna opon jest czymś, co trzeba koniecznie dokładnie sprawdzić przed zakupem. Dobrej jakości opony znanych producentów zazwyczaj dają nam gwarancję tego, że jazda autem będzie bezpieczna i komfortowa - nawet przy niekorzystnej pogodzie. Bezpieczeństwo jest najważniejszą kwestią. Jeśli więc ogranicza nas niewysoki budżet i nie możemy sobie pozwolić na opony, które zapewniają wszystko, co najlepsze - lepiej postawić na te zapewniające stabilność i przyczepność auta kosztem hałasu, który choć uciążliwy, nie doprowadzi do wypadku lub kolizji.

Opony zimowe, letnie czy całoroczne?

W sklepach znajdziemy trzy rodzaje opon: opony zimowe, letnie i całoroczne. Które z nich sprawdzą się najlepiej? Jeśli chcemy kupić opony na konkretny sezon - możemy zdecydować się na te zimowe lub letnie. Trzeba jednak wtedy pamiętać, że wraz ze zmianą pory roku - będzie trzeba wymienić opony na inne. Opony całoroczne nie wymagają zmieniania w ciągu roku - jednak są mniej przystosowane do jazdy w najbardziej ekstremalnych warunkach - szczególnie poza terenami miejskimi, zabudowanymi.

 

Wybór odpowiednich opon jest bardzo istotny - to podstawa bezpieczeństwa podczas codziennej jazdy samochodem. Wysokiej jakości opony mogą posłużyć nam przez wiele lat - dlatego warto zdecydować się na sklep z oponami cenionych producentów, co da nam pewność, że kupujemy produkt z najwyższej półki. Tego typu opony znajdziesz w sklepie https://noweopony.pl/.

 

Porady

Zasada jazdy na suwak

Podczas jazdy samochodem wiele razy spotykamy się z sytuacją w której droga o dwóch pasach ruchu w jednym kierunku zwęża ...

Wilgoć w samochodzie – podpowiadamy jak sobie z nią poradzić

Wilgoć w samochodzie może być dla jego użytkowników prawdziwą zmorą, szczególnie, wtedy gdy jest jej naprawdę sporo. Niezależnie od tego, ja...

Ubezpieczenie AC to dla Ciebie za duży wydatek? Pomyśl o minicasco!

Ubezpieczenie autocasco jest przydatne w wielu sytuacjach, takich jak kradzież lub uszkodzenie samochodu. W przeciwieństwie do OC ta polisa nie je...

Podróże

Podróż samochodem przez Toskanię

Chciałbyś odpocząć od miasta, tłoku? Potrzebujesz spokoju, piękna krajobrazów? Więc zapraszamy na podróż do do Toskanii! Zarezerwuj lot do Florencji i ...

Na wakacje wypożyczonym kamperem

Już niedługo wakacje i warto zastanowić się nad tym jak je ciekawie spędzić. Może w tym roku wybierzesz się np. do...

Kiedy będziemy potrzebowali zielonej karty?

Podróżowanie samochodem dla wielu osób jest przyjemnością, inni nieco mniej lubią prowadzić auto. Jednak za każdym razem musimy posiadać odpowiednie ub...

Przejdź: Podróże