Porady

oc

Ubezpieczenie OC jest w Polsce obowiązkowe. Dodatkowo z roku na roku jest koszt wzrasta. Towarzystwa ubezpieczeniowe muszą także walczyć o klienta ze względu na dużą konkurencję na rynku. Jeśli dobrze się przygotujemy, to zakup OC może nam przynieść nawet kilkaset złotych oszczędności.

 

Co wpływa na składkę polisy OC?

Wartość polisy ubezpieczeniowej to przede wszystkim jej zakres. Możemy wybrać ubezpieczenie OC, AC, Assistance, NNW. Pełen pakiet nie jest wymagany przez prawo, może nam pomóc w kryzysowych sytuacja, ale podniesie także jednorazowe koszty ubezpieczenia. Pakiet ubezpieczenia OC/AC będzie droższy niż samo obowiązkowe ubezpieczenie pojazdu.

Jeśli chodzi o obowiązkową polisę OC, to kalkulator OC operuje na wielu zmiennych. Przede wszystkim najtańsze ubezpieczenie samochodu zależy od:

  • pojemność silnika samochodu
  • towarzystwo ubezpieczeniowe
  • gorsze warunki ubezpieczenia otrzymają młodzi kierowcy
  • od kiedy posiadamy prawo jazdy
  • czy ubezpieczamy używany samochód
  • miejsce zamieszkania właściciela samochodu
  • zniżki za bezszkodową jazdę
  • właściciele samochodów – czy jest więcej niż jeden
  • przeznaczenie samochodu

Najniższą składkę możemy wyliczyć za pomocą kalkulatora OC. Wybierając najtańsze oferty ubezpieczenia sprawdźmy ogólne warunki ubezpieczenia i przeanalizujmy co w nich dokładnie jest.

Dużą rolę w ostatecznej cenie polisy odgrywa miejsce zamieszkania. Przykładowo więcej na OC wydawali mieszkańcy Wrocławia, niż mieszkańcy Pakości czy wsi na Warmii.

Wyższą składkę ubezpieczenia zapłacą także osoby, które używają samochodu do celów zarobkowych. Nawet maksymalne zniżki i długoletnie posiadanie prawa jazdy będzie oznaczało wyższe składki chociażby dla taksówkarzy, którzy pokonują w ciągu roku bardzo duże dystanse, najczęściej po mieście, gdzie statystycznie zdarza się najwięcej szkód komunikacyjnych.

3 sposoby na tańsze OC

Jeśli chcesz uzyskać najtańsze OC, AC, najtańsze polisy to mamy dla Ciebie 3 wskazówki, które mogą pomóc zmniejszyć koszt ubezpieczenia – wysokość składki lub podpisać korzystną umowę ubezpieczenia.

Zakup polisy OC przez Internet

Tańsze OC, AC, Assistance, NNW łatwiej znaleźć przez Internet. Wynika to z faktu, że większość firm ubezpieczeniowych nie musi utrzymywać punktów sprzedaży w wielu miastach na rzecz centrali telefonicznej. Pozwala to znacznie zminimalizować wydatki, co może przełożyć się na tańsze polisy. Wysokość składki OC nie może być jedynie zabezpieczeniem na wypadek spowodowania szkody komunikacyjnej, ale również ubezpieczyciel musi zarobić.

Sprawdzenie ofert wielu ubezpieczycieli

Szukając najtańsze OC przeanalizujmy jak najwięcej ofert. W pierwszym towarzystwie ubezpieczeniowym dowiemy się ile kosztuje OC, ale ceny polis komunikacyjnych innych firm nie będą nam znane. Tanie ubezpieczenie samochodu możemy sprawdzić na kalkulatorze OC, który udostępniają praktycznie wszystkie porównywarki internetowe. Jest to łatwy sposób, żeby sprawdzić ranking OC towarzystw ubezpieczeniowych i wybrać najtańsze OC.

Szukanie promocji

Tanie ubezpieczenie OC uzyskasz także szukając promocji. Firmy, które oferują ubezpieczenia OC samochodu, szukają różnych kanałów na dotarcie do potencjalnego klienta i zaoferowanie mu swoich usług. W Internecie znajdziemy chociażby współpracę z influencerami, którzy udostępniają cash back czy kody zniżkowe. Dzięki takim zabiegom może się okazać, że pierwsza cena OC, którą znaleźliśmy w Internecie, będziemy najtańszym OC w naszym przypadku.

 

Porady

Salon Mercedesa Szczecin. Nie tylko dla szukających nowego samochodu

Salony samochodowe jednoznacznie kojarzą się z miejscami, w których ogląda się i kupuje fabrycznie nowe auta. Dziś jednak większość salonów ma...

Jak kupić używany samochód

W dzisiejszym świecie, gdzie wybór samochodów używanych jest bardzo duży a właściciele komisów na każdym kroku zarabiają na niewiedzy klientów, ci...

Jazda we mgle

Jazda we mgle nawet dla doświadczonego kierowcy może pokazać się niezwykle trudna. Pojawia się ona zwykle w wyniku ochłodzenia i du...

Podróże

Kiedy będziemy potrzebowali zielonej karty?

Podróżowanie samochodem dla wielu osób jest przyjemnością, inni nieco mniej lubią prowadzić auto. Jednak za każdym razem musimy posiadać odpowiednie ub...

Podróż samochodem przez Toskanię

Chciałbyś odpocząć od miasta, tłoku? Potrzebujesz spokoju, piękna krajobrazów? Więc zapraszamy na podróż do do Toskanii! Zarezerwuj lot do Florencji i ...

Na wakacje wypożyczonym kamperem

Już niedługo wakacje i warto zastanowić się nad tym jak je ciekawie spędzić. Może w tym roku wybierzesz się np. do...

Przejdź: Podróże