Porady

Felgi aluminiowe

Zakup felg aluminiowych to często bardzo ważna sprawa dla właścicieli aut. Dobre felgi aluminiowe to przede wszystkim znacznie lepsze wrażenia estetyczne z odbioru samochodu. Jednak czym się kierować przy wyborze felg aluminiowych? Sprawdź!

 

Tanie felgi aluminiowe uznanych marek

Felgi aluminiowe na przestrzeni ostatnich lat są produkowane z wysokiej jakości materiałów, a opinie klientów o modelach, które po jednym sezonie letnim są całkowicie pogięte i nie nadają się do niczego, już się nie zdarzają. Produkt, który kierowany jest na rynek europejski, musi być zgodny z wysokimi standardami produkcji oraz odpowiadać parametrami technicznymi nowoczesnym samochodom. Jeśli dodamy do tego wszystkiego atrakcyjne ceny, jakie znajdziemy w ofercie specjalistycznych sklepów, to nie ma co się dziwić, że felgi aluminiowe są tak popularne wśród użytkowników samochodów osobowych.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze felg aluminiowych?

Jednak przy wyborze alufelg naszym kryterium nie może być tylko wygląd. Przede wszystkim musimy dopasować rozstaw śrub felgi do rozstawu śrub w samochodzie. Najczęściej jest to przedstawiane jako oznaczenie 5 × 110, gdzie 5 oznacza ilość śrub, natomiast wartość 110 to odległość przeciwległych otworów. Jest to wartość, którą wybrane pojazdy się różnią i zamontowanie alufelgi, której śruby mają inny rozstaw niż pojazd, jest niemożliwe.

Następny ważny parametr to szerokość obręczy. Szerokość musi być kompatybilna z oponą, szczególnie jeśli mamy już komplet opon i chcemy tylko dokupić alufelgi. Warto przed transakcją sprawdzić szerokość opony i dopasować do niej szerokość felgi.

Kolejnym ważnym aspektem, gdy chodzi o wybór alufelg to ich średnica. W tym przypadku należy się kierować zaleceniami producenta jeśli chodzi o rozmiar felgi, jaką można zastosować w danym modelu auta. Znów – jeśli mamy już komplet opon, średnica felgi musi być dopasowana do ogumienia.

Wybór felg to także poznanie oznaczenia ET, które daje nam informacje o osadzeniu felgi w nadkolu. Wartości ujemne oznaczają wysunięcie felgi na zewnątrz nadkola, natomiast wartości dodatnie o osadzeniu felgi głębiej w nadkolu. Niewłaściwe osadzenie może prowadzić do szybszego zużycia opon i części układu hamulcowego, a w skrajnych przypadkach uniemożliwi bądź skrajnie ograniczy możliwość kierowania autem.

Ostatnim elementem, na który trzeba zwrócić uwagę jeśli chodzi o wybór felg to otwór centralny. W przypadku gdy felga ma większy otwór centralny niż auto, można zastosować pierścienie centrujące, w odwrotnym przypadku montaż felgi będzie niemożliwy.

Felgi aluminiowe czy felgi stalowe – jakie wybrać do swojego samochodu?

Jak już wcześniej wspomniałem, do produkcji felg aluminiowych używane są wysokiej jakości materiały, co gwarantuje bezpieczeństwo kierowcy i komfort jazdy. Przy wyborze alufelg do Twojego auta wybierz producenta sprawdzonego na rynku europejskim. Szwedzka firma produkująca felgi Oxxo, niemieckie alufelgi Tomason czy japońskie felgi aluminiowe Enkei to naprawdę znane marki, które wśród innych felg wyróżniają się jakością oraz estetyką wykonania.

Warto pamiętać, że opony oraz felgi (zarówno felgi aluminiowe jak i stalowe) to jedyne elementy auta, które mają kontakt z jezdnią. Wybierz model, który będzie pasował do Twojego auta (w ofercie znajdziesz obręcze z aluminium do różnych modeli Audi, Mercedes, Mini czy BMW) i dokładnie sprawdź wszystkie parametry, by zachować bezpieczeństwo transakcji i jak najszybciej cieszyć się z nowych alufelg w swoim samochodzie.

Porady

Co grozi za jazdę bez ważnego badania okresowego?

Jazda bez przeglądu to zdecydowanie nie jest najlepszy pomysł. Oczywiście, badanie techniczne może wydawać się formalnością, którą można odłożyć na pó...

Jak dbać o samochód z instalacją gazową?

Samochodowe instalacje gazowe cieszą się w Polsce niesłabnącą popularnością. Nic dziwnego, ceny benzyny i ropy są windowane do kwot ocierających si...

Jak wybrać bagażnik dachowy do samochodu?

Duża rodzina i niewielki samochód z małą pojemnością bagażnika, to ogromny kłopot. Na co dzień się tego nie odczuwa, ale gd...

Podróże

Podróż samochodem przez Toskanię

Chciałbyś odpocząć od miasta, tłoku? Potrzebujesz spokoju, piękna krajobrazów? Więc zapraszamy na podróż do do Toskanii! Zarezerwuj lot do Florencji i ...

Na wakacje wypożyczonym kamperem

Już niedługo wakacje i warto zastanowić się nad tym jak je ciekawie spędzić. Może w tym roku wybierzesz się np. do...

Kiedy będziemy potrzebowali zielonej karty?

Podróżowanie samochodem dla wielu osób jest przyjemnością, inni nieco mniej lubią prowadzić auto. Jednak za każdym razem musimy posiadać odpowiednie ub...

Przejdź: Podróże