Porady

Jak płacić mniej za ubezpieczenie OC?

Każdy właściciel samochodu co roku przeżywa ten sam problem. Kiedy przychodzi czas odnowienia polisy ubezpieczenia OC, zastanawia się, co można zrobić, aby płacić za nią mniej. Czy to w ogóle jest możliwe? Okazuje się, że tak. Jesteśmy specjalistami od ubezpieczeń komunikacyjnych. W ofercie posiadamy polisy OC, AC, NNW i wiele innych. Chcąc kupować tanie ubezpieczenia OC, koniecznie sprawdź nasze wskazówki na obniżenie ceny.

 

Zdobądź zniżki, by mieć tanie ubezpieczenie samochodu

Najprostszy sposób na obniżenie ceny polisy ubezpieczenia OC, to wypracowanie swoich zniżek. Maksymalnie może to być 60%. Zniżki otrzymuje się systematycznie za staż za kierownicą oraz bezszkodową jazdę. Dobrze od najmłodszych lat być współwłaścicielem samochodu, wtedy zniżki są nam liczone nawet wtedy, jeśli nie jeździmy tym pojazdem. Jednak trzeba pamiętać o tym, że w myśl o ustawie o ubezpieczeniach komunikacyjnych, zniżki można również tracić. Tak się dzieje np. wtedy, jeśli będziesz sprawcą zdarzenia drogowego. Jest to zatem zachęta do tego, aby jeździć ostrożnie i uważnie. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej to jedno z tych ubezpieczeń, do którego zakupu jesteśmy zmuszeni ustawą. Brak polisy OC skutkuje tym, że będzie na nas nałożona kara do 1000 złotych do nawet 9000 złotych. Jak widać, nie opłaca się nie mieć polisy OC.

Czy ubezpieczenia OC można kupować przez internet?

Kolejny ze sposobów na to, aby oszczędzać na ubezpieczeniach obowiązkowych, to kupować je w miejscach, w których płacimy niższe prowizje. Oczywistym wyborem jest zatem kupowanie OC przez internet. Bezpłatny kalkulator ubezpieczeń OC pozwala nam samodzielnie wyszukiwać, analizować i porównywać oferty, wybierając z nich te, które są dla nas najkorzystniejsze. Polisę OC samochodu zakupioną online należy następnie wydrukować, ale nie ma potrzeby wożenia jej w samochodzie. Wszystkie zawarte w niej dane trafiają do centralnej bazy, gdzie są dostępne dla wszystkich zainteresowanych, w tym np. policji przeprowadzającej kontrolę drogową.

Jakie są korzyści z porównywania cen OC online?

Jeśli do tej pory ubezpieczenia kupowałeś tylko u swojego agenta, to kalkulator OC pozwoli ci dotrzeć do ofert, których u niego nie miałeś jak sprawdzić. Szybko i wygodnie będziesz mógł sprawdzić zakres ubezpieczenia oraz porównać ich warunki. Jeżeli oferta będzie dla ciebie atrakcyjna, to umowę ubezpieczenia OC zawrzesz przez internet, bez wychodzenia z domu. Wszystkie niezbędne druki zostaną ci przesłane na twój adres e-mail jako pliki PDF, gotowe do wydrukowania. Kupując ubezpieczenie OC samochodu przez internet, oszczędzasz nie tylko czas, ale także pieniądze. Różnica w cenach często dochodzi do nawet 50 procent. Kalkulator ubezpieczeń na stronie https://kalkulator-ubezpieczen.pl/ - zapraszamy.

Programy lojalnościowe na ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej

Coraz więcej firm ubezpieczeniowych wprowadza w życie różnego rodzaju programy lojalnościowe, w których mogą brać udział wszyscy zainteresowani tańszym ubezpieczeniem samochodu. Kupując ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków lub polisę OC i podając kod osoby polecającej, można uzyskać nawet do kilkuset złotych zwrotu. Na podobnych zasadach działa promocja cashback, gwarantującą zwrot od kilkudziesięciu do kilkuset złotych po opłaceniu polisy. Jeżeli właśnie takie oferty cię interesują, wszystko na ich temat znajdziesz w polskim biurze ubezpieczycieli komunikacyjnych, które posiada także swoją stronę www. Samodzielnie wyliczysz na niej, ile będzie kosztowało ubezpieczenie samochodu online i jeśli tylko zechcesz, umożliwi ci zakup ubezpieczenia oc.

Porady

Szkoła jazdy Warszawa – na jakie pułapki trzeba uważać?

Poszukując szkoły jazdy w Warszawie należy zapoznać się z ofertą wielu róż...

Akumulator - Poradnik na dzień kobiet

Zima za nami, jednak nawet wiosną zdarzają się przymrozki, które mogą okazać się zgubne nie tylko dla roślin, ale i dl...

Czy wzywać policję do szkody parkingowej? Co zrobić po stłuczce na parkingu?

Na parkingach przed supermarketami i galeriami handlowymi często dochodzi do drobnych kolizji lu...

Podróże

Kiedy będziemy potrzebowali zielonej karty?

Podróżowanie samochodem dla wielu osób jest przyjemnością, inni nieco mniej lubią prowadzić auto. Jednak za każdym razem musimy posiadać odpowiednie ub...

Podróż samochodem przez Toskanię

Chciałbyś odpocząć od miasta, tłoku? Potrzebujesz spokoju, piękna krajobrazów? Więc zapraszamy na podróż do do Toskanii! Zarezerwuj lot do Florencji i ...

Na wakacje wypożyczonym kamperem

Już niedługo wakacje i warto zastanowić się nad tym jak je ciekawie spędzić. Może w tym roku wybierzesz się np. do...

Przejdź: Podróże