Porady

akumulator

Wybierając akumulator, zwykle kierujemy się oczywistymi kryteriami, takimi jak: marka, cena i jakość. Jednak ważne jest również miejsce zakupu, ponieważ ma ono bardzo duży wpływ na nasz komfort i bezpieczeństwo, o czym postaramy się opowiedzieć w tym artykule.

 

Gdzie kupić akumulator – czym się kierować?

Pytanie „gdzie kupić akumulator prędzej czy później zadaje sobie każdy kierowca. Pierwszą zasadą przy zakupie akumulatora jest dobranie odpowiedniego modelu zgodnie z parametrami wskazanymi przez producenta naszego pojazdu. Możemy dla uproszczenia zdecydować się na dokładnie taki sam jak poprzedni (pod względem mocy, pojemności, biegunowości czy rozmiaru).

Kolejną ważną rzeczą jest wybór sprawdzonego producenta – poznamy to nie tylko po znanej marce, ale przede wszystkim po tym, czy firma udziela nam gwarancji na baterię samochodową. Wiadomo, że nikt nie chce przepłacać, jednak warto wydać nieco więcej pieniędzy, by mieć poczucie, że kupiony przez nas sprzęt nie zawiedzie przy pierwszym przymrozku.

Wbrew pozorom istotny jest też wybór miejsca zakupu, ponieważ przekłada się ono np. na możliwość uzyskania wspomnianej gwarancji od sprzedawcy. Zużyty akumulator musimy oddać lub zapłacić kaucję, więc ważne jest, aby móc go przekazać do warsztatu i poddać recyklingowi.

Miejsce zakupu wiąże się też z kwestią odbioru lub dostawy baterii samochodowej. Niby oczywiste, ale czy chcemy dźwigać kilkunastokilogramowy sprzęt lub go przewozić?

Gdzie kupić akumulator – online czy stacjonarnie?

 

Gdzie kupić akumulator – zakup akumulatora przez Internet.

Jesteśmy przyzwyczajeni do różnego rodzaju zakupów internetowych, także tych dotyczących części samochodowych. Jednak nie wszystko warto zamawiać w ten sposób. Dlaczego? Otóż w przypadku akumulatora sprawa jest, by tak rzec – delikatna. Niektórych akumulatorów nie można przechylać, a żadnego rzucać czy potrząsać. Jak wiemy – z przesyłkami kurierskimi bywa różnie. Kolejną kwestią jest oddanie zużytej baterii, co jest wymagane przy zakupie nowej, jeśli nie chcemy zapłacić kaucji i gromadzić złomu w piwnicy (co również nie jest dozwolone).

Specjalistyczne sklepy motoryzacyjne i warsztaty samochodowe z pewnością wybawią nas od tego problemu. Możemy tam liczyć również na fachową poradę w zakresie doboru optymalnego akumulatora do naszego auta, w przypadku tych drugich również jego montażu.

Ciekawą opcją jest możliwość zamówienia takiej usługi oraz samego akumulatora przez serwis Battery Point, który skupia wyspecjalizowane w wymianie akumulatorów jednostki warsztatowe. Pomoże nam w tym doradca albo intuicyjna wyszukiwarka. Można też przejść do sklepu i kupić akumulator z odbiorem w najbliższej filii Inter Cars, jednak wygodniej nie transportować go, tylko odebrać w warsztacie, gdzie mechanicy wszystkim się zajmą.

Porady

Czy opłaca się zakładać instalację LPG?

Polska jest jednym z niewielu państw na świecie, w których instalacje LPG w samochodach osobowych montowane są na masową skalę. Pa...

Jak bezpiecznie jeździć w zimie?

Kierowcy, których już teraz czeka pierwsze zetknięcie z zimowymi warunkami powinni niewątpliwie pamiętać o istotnych różnicach w prowadzeniu pojazdu. O ki...

Uszkodzenie pojazdu w wyniku złego stanu drogi – Czy należy się odszkodowanie?

Do sytuacji, w których ma miejsce uszkodzenie pojazdu na dziurawych drogach, dochodzi bardzo często. Wielu kierowców zadaje sobie pytanie, czy je...

Podróże

Kiedy będziemy potrzebowali zielonej karty?

Podróżowanie samochodem dla wielu osób jest przyjemnością, inni nieco mniej lubią prowadzić auto. Jednak za każdym razem musimy posiadać odpowiednie ub...

Podróż samochodem przez Toskanię

Chciałbyś odpocząć od miasta, tłoku? Potrzebujesz spokoju, piękna krajobrazów? Więc zapraszamy na podróż do do Toskanii! Zarezerwuj lot do Florencji i ...

Na wakacje wypożyczonym kamperem

Już niedługo wakacje i warto zastanowić się nad tym jak je ciekawie spędzić. Może w tym roku wybierzesz się np. do...

Przejdź: Podróże