Transport

Profesjonalne firmy transportowe, które oferują swoim klientom kompleksową obsługę, nie tylko stawiają na samochody ciężarowe przystosowane do wożenia kilkutonowych ładunków. Również standardem w branży staje się transport HDS, który daje jeszcze szersze możliwości użycia wtedy, gdy zwykły załadunek nie jest możliwy.

Transport HDS

HDS to skrót od hydraulicznego dźwigu samochodowego. To odmiana dźwigu, który jest montowany bezpośrednio na samochodach ciężarowych. Dzięki niemu można prowadzić samodzielnie, bez konieczności korzystania z dodatkowego sprzętu, prace załadunkowe i rozładunkowe.

HDS pozwala na bezpieczne przenoszenie ładunków mających do kilku ton w zależności od typu sprzętu. W sytuacjach, w których liczy się przede wszystkim szybkość i sprawność prac, jest to niezastąpione rozwiązanie. HSD-y stosowane są teraz w wielu branżach. Gdy zwykła ciężarówka to za mało, sprawdzają się one w stu procentach.

Wszechstronne zastosowanie

Najczęściej transport HDS wykorzystywany jest w przemyśle budowlanym, w którym na co dzień konieczne jest przenoszenie dużych i ciężkich ładunków takich jak płyty betonowe, stal zbrojeniowa, palety, cegły, konstrukcje dachowe i wiele innych. Dźwigi wyposażone są w specjalne uchwyty, które mogą być dopasowane do rodzaju i kształtu przenoszonego materiału, aby załadunek i rozładunek przebiegał zawsze sprawnie i bezpiecznie. Także HDS-y znajdują zastosowanie w przemyśle leśnym. Wykorzystuje się je przy załadunku i rozładunku drzew po ścince, które umieszczane są z użyciem dźwigu na przyczepie samochodu. Kolejny obszar pracy to branża transportowa – przenoszenie kontenerów różnego rodzaju: morskich, socjalnych, biurowych czy magazynowych jest możliwe jak najbardziej z użyciem dopasowanych dźwigów i chwytaków. Z HDS-ów korzysta także straż pożarna i pomoc drogowa, usuwając z ich pomocą szkody po wypadkach, klęskach żywiołowych.

Profesjonalne firmy znajdziesz online

Teraz wiele firm, które zajmują się świadczeniem usług HDS-em, ma swoje strony internetowe. Gdy potrzebuje się zlecić prace, najlepiej wybrać profesjonalną firmę, która będzie mogła przyjechać o umówionej porze i przeprowadzić załadunek, następnie dojechać w wyznaczone miejsce i tam rozładować towar. Ceny są zróżnicowane, dlatego najlepiej wysłać zapytania cenowe do kilku firm z okolicy i pamiętać, że koszty zależą od odległości, dlatego im siedziba firmy będzie znajdowała się bliżej miejsca wyjazdu lub docelowego, tym zapłaci się mniej. Przy szukaniu dobrego wykonawcy usługi warto też sprawdzić, czy dysponuje odpowiednim samochodem i dźwigiem, który będzie przystosowany do transportu danego obiektu. Ważne jest też przeszkolenie pracowników, w tym operatorów dźwigu, którzy muszą posiadać odpowiednie uprawnienia UDT. Firma powinna posiadać ponadto niezbędne koncesje i ubezpieczenie, aby przewożony towar był chroniony przy przewozie.

Podsumowując, teraz transport HDS jest bardzo dobrą alternatywą dla duetu osobny dźwig i samochód ciężarowy. Pojazdy wyposażone w dźwigi to znaczne ułatwienie przy różnego rodzaju pracach w wielu branżach.

Transport

Szwecja czeka - tak jak prom do niej

Stena Line jako wiodący na rynku przewoźnik ma kompleksową ofertę promów do Szwecji. Sezon podróży właśnie przed nami. Warto zatem bliż...

Transportowo usługowy pomysł na biznes

W czasach, kiedy sektor małych i średnich przedsiębiorstw przechodzi kryzys, młodzi ludzie niechętnie biorą udział w inicjatywach otwierania swoich własnych pr...

HDS – gdy zwykła ciężarówka to za mało

Profesjonalne firmy transportowe, które oferują swoim klientom kompleksową obsługę, nie tylko stawiają na samochody ciężarowe przystosowane do wożenia kilkutonowych ładunków. ...