Transport

Promy do Szwecji (stenaline.pl)

Stena Line jako wiodący na rynku przewoźnik ma kompleksową ofertę promów do Szwecji. Sezon podróży właśnie przed nami. Warto zatem bliżej się jej przyjrzeć.

Gdzie dokładnie możemy jechać i za ile?

Szwecja jest jednym z głównych kierunków dla promów, dlatego wariantów portów i kierunków jest dużo. Możemy wybierać m.in. pomiędzy połączeniami jakie przygotowała dla nas ta firma.

  • 1.  Gdynia –Karlskrona – cena to 299 zł dla auta i kierowcy
  • 2.  Sassnitz – Trelleborg – cena to 115 zł dla auta i kierowcy
  • 3.  Rostock – Trellberog – cena to 166 zł dla auta i kierowcy
  • 4.  Ventsplis- Nynashamin – cena to 284 dla auta i kierowcy
  • 5.  Lepaja –Nynashamin – cena to 286 dla auta i kierowcy.

Oczywiście możemy też kupić bilet na prom w wersji bez samochodu. Cena za bilet wynosi wtedy 199 zł za podróż w jedną stronę. I oczywiście – wcześniejsza rezerwacja biletów będzie zawsze równać się niższej cenie. Wystarczy to zrobić kilka dni wcześniej, jeśli znamy datę naszego wyjazdu Studenci i emeryci mogą też liczyć na oszczędność w podróży. Jeśli odpowiednio – student ma ważną legitymację, a senior dokument uprawniający go do zniżki. W zależności od popularności kierunku – rejsy dobywają się raz lub dwa razy dziennie we wszystkie dni tygodnia.

Czym popłyniemy do Szwecji?

Stena Line dysponuje najwyższej klasy promami pasażerskimi, które dorównują standardom i jakości takim samym statkom jakie mają firmy na całym świecie. Przyjrzymy się kilku z nich, by wiedzieć czym popłyniemy.

Stena Spirit to jeden z największych statków naszego armatora. Oferuje nam najwyższą jakość podróży morskiej w przystępnej cenie. Pasażerowie mają do wyboru bardzo różnorodne kabiny, które można dostosować do ilości czy wieku pasażerów Do dyspozycji pasażerów jest też nowoczesne SPA, po którym warto skorzystać z bogactwa promowej restauracji, a dzień na statku zakończyć rozrywką. Podczas każdego rejsu odbywają się imprezy, jest muzyka na żywo, taniec do rana (jeśli to nocny rejs). A dla amatorów słońca miejsce na pokładzie, gdzie spokojnie można się opalać w miłym towarzystwie. Na pokład prom może zabrać 17000 pasażerów i 460 aut. Czyli jest z kim poplotkować, nawet jeśli płyniemy sami.

Kolejny statek pływający na tej trasie to Stena Vision. To tak jak w poprzednim przypadku gwarancją wygodnej podróż jest odpowiednia dawka rozrywki (tańce, może mały pokaz mody, to zależy do pory rejsu) i relaksu tj. SPA z kompleksowym wyposażeniem i widokiem na morze.
Stena Vision  to też oczywiście szeroki wybór kabin, by w każdej chwili można było odpocząć w samotności i ciszy. Ten statek, podobnie jak poprzednik, zabiera na pokład też 1700 osób i 460 aut.

Do dyspozycji mamy również statek Stena Baltica, który również pływa na tej najbardziej popularnej trasie Gdynia –Karlskrona.

Inne trasy do Szwecji są obsługiwane mniejszymi jednostkami – to ze względu na mniejszą popularność kierunku wśród pasażerów. Dla przykładu na trasie Rostock – Trellberog pływa prom o wdzięcznej nazwie Robin Hood, a w kierunku Ventsplis- Nynashamin spotkamy Scottish Viking.

Co warto jeszcze wiedzieć o rejsach do Szwecji

Szwecja to popularny kierunek wśród Polaków – zarówno tam pracujących, jak i turystów. Przewoźnik daje możliwość zbierania punktów lojalnościowych, które można wymieniać na zniżki na bilety czy gadżety.

Oczywiście wszystkie bilety bez problemu kupimy online.

Mamy też pełen dostęp do call center firmy - udzieli informacji np. wtedy kiedy chcemy pierwszy raz jechać do Szwecji. Więcej informacji o podróży promem do Szwecji znajdzie się na http://www.stenaline.pl/do-szwecji

Transport

Szwecja czeka - tak jak prom do niej

Stena Line jako wiodący na rynku przewoźnik ma kompleksową ofertę promów do Szwecji. Sezon podróży właśnie przed nami. Warto zatem bliż...

Transportowo usługowy pomysł na biznes

W czasach, kiedy sektor małych i średnich przedsiębiorstw przechodzi kryzys, młodzi ludzie niechętnie biorą udział w inicjatywach otwierania swoich własnych pr...

HDS – gdy zwykła ciężarówka to za mało

Profesjonalne firmy transportowe, które oferują swoim klientom kompleksową obsługę, nie tylko stawiają na samochody ciężarowe przystosowane do wożenia kilkutonowych ładunków. ...