Tuning / Car audio / GPS / Gadżety

Jesteś kierowcą, który chciałby cieszyć się komfortem podczas podróży oraz zredukować wydatki związane z jazdą samochodem? Pomogą ci w tym aplikacje mobilne, które możesz zainstalować na swoim smartfonie lub tablecie. Oto lista tytułów, które zdobyły dużą popularność wśród właścicieli samochodów.

 

Wyszukiwanie parkingów: ParkMe Parking, FindPark, Parkopedia

Wielu kierowców przekonało się o tym, że znalezienie darmowego lub przynajmniej taniego parkingu w obcym mieście bywa czasochłonne. Problem ten można rozwiązać dzięki aplikacji ParkMe Parking, która umożliwia wyszukanie parkingów w wybranej miejscowości oraz zapoznanie się z informacjami na temat ich dostępności czasowej, liczby miejsc parkingowych i opłat za parkowanie. Ciekawą opcją jest też przypomnienie o zbliżającym się upływie czasu ważności biletu parkingowego. Podobne funkcje posiada aplikacja FindPark, której użytkownicy mają możliwość uzupełniania informacji o odwiedzonych parkingach.

 

Opłata za parkowanie: SkyCash z usługą mobiParking i moBilet

Kolejną niedogodnością związaną z parkowaniem jest konieczność szukania parkomatów i drobnych, w celu uiszczenia obowiązkowej zapłaty. Aby zapewnić sobie wygodę, warto zainstalować aplikację SkyCash z usługą mobiParking, która umożliwia dokonywanie opłat mobilnie, także w przypadku chęci przedłużenia czasu parkowania. Alternatywą dla niej jest aplikacja moBilet, która pozwala na opłacanie parkingów w 41 miastach Polski.

 

Wyszukiwanie stacji benzynowych: Petrokumpel i Fuelio

Każdy kierowca musi co jakiś czas uzupełnić zapas paliwa. Jak wiadomo, koszty tankowania na poszczególnych stacjach są różne. W celu redukcji wydatków można zaopatrzyć się w aplikację Petrokumpel, która wyszukuje stacje dostępne w wybranej okolicy i prezentuje ceny paliw na każdej z nich. W rezultacie możesz zaplanować podróż w taki sposób, aby zatankować za jak najniższą kwotę. Inną polecaną aplikacją jest Fuelio, która oprócz wyszukania najtańszych stacji benzynowych umożliwia kontrolowanie wydatków związanych z tankowaniem. Aplikacja śledzi historię wizyt na stacjach benzynowych i poniesionych tam kosztów, a także prezentuje kalkulator spalania.

 

Wynajdywanie restauracji i barów: Jedz i Pij i Zomato

Podczas długich podróży niezbędne jest robienie przerw na posiłki. W wyszukaniu miejsca, w którym możliwe jest zaspokojenie głodu, pomoże między innymi aplikacja Jedz i Pij. Korzystając z niej można wyszukać wszystkie lokale gastronomiczne dostępne w okolicy, sprawdzić oferowane menu i zapoznać się z ocenami tych, którzy odwiedzili poszczególne miejsca. Możesz również wybrać aplikację Zomato, która przedstawia informacje o firmach gastronomicznych na całym świecie. Podobnie jak w przypadku Jedz i Pij możesz podzielić się swoją opinią o lokalu, który odwiedziłeś.

 

Łatwe dotarcie do celu: Mapy Google i NaviExpert

Na zakończenie warto wspomnień o aplikacjach, które pomagają w szybkim i bezproblemowym osiągnięciu celu podróży. Liczba programów umożliwiających wyszukanie dostępnych tras przejazdu jest dość duża. Jedną z najpopularniejszych z nich jest bezpłatna aplikacja Mapy Google, której zaletą jest możliwość korzystania offline. Kierowca ma do wyboru kilka tras i jest na bieżąco informowany o utrudnieniach na drodze, którą zdecydował się pojechać. Jeżeli jesteś gotów na poniesienie pewnych kosztów, to warto zwrócić uwagę na aplikację NaviExpert, która posiada przydatne opcje dodatkowe, na przykład informuje o dostępnych w okolicy parkingach.

 

Większe bezpieczeństwo na drodze dzięki aplikacjom mobilnym

Warto zwrócić uwagę na programy, które umożliwiają wczesne ostrzeganie przed niebezpiecznymi zdarzeniami czy kontrolami na drodze. Czym mniej rzeczy nas zaskoczy, tym lepiej zareagujemy, do tego celu posłużą nam aplikacje jak Yanosik i Rysiek.
Yanosik według powszechnej opinii to program do ostrzegania przed kontrolą drogową oraz ostrzeganiu przed fotoradarami, jednak to tylko niektóre z wielu funkcji. Aplikacja ostrzeże nas także gdy przekroczymy dozwoloną prędkość na danym odcinku drogi, a przede wszystkim wyznaczy trasę do celu podróży.

Tuning / Car Audio / GPS

Aplikacje mobilne dla kierowców

Jesteś kierowcą, który chciałby cieszyć się komfortem podczas podróży oraz zredukować wydatki związane z jazdą samochodem? Pomogą ci w tym ap...

Yi Dash Camera - debiut kamery samochodowej - już w Polsce

Chiński koncern Xiaomi kontynuuje rozwój w Polsce. Dwa tygodnie po światowej premierze wprowadza na nasz rynek inteligentny wideorejestrator Xiaoyi Yi Da...

Lokalizator Roku 2013 dla AutoMapy!

Statuetka Lokalizatora Roku 2013 dla AutoMapy za 10 lat działalności rynkowej!Podczas konferencji Navigation Trends, AutoMapa została nagrodzona statuetką “Lokalizatora 2013”. Na...