Tuning / Car audio / GPS / Gadżety

szyby przyciemniane - folia

Bardzo często pytacie, czy można zaciemnić przednie boczne szyby waszych samochodów. W tym tekście wyjaśniamy, jak to wygląda.

 

Przednie boczne szyby auta mogą mieć zaciemnione szyby do 30%. Wszystkie auta wyprodukowane po 2000 roku mają fabrycznie zaciemnione szyby właśnie do tego stopnia. Gdy otworzycie okno w samochodzie, zauważycie, że obraz za szybą jest ciemniejszy, delikatnie zielonkawy lub niebieski, w zależności od producenta. Taki poziom zaciemnienia jest dopuszczalny w Polsce dla przednich bocznych szyb.

Zgodnie z przepisami rozporządzenia Ministra Infrastruktury, szyby czołowe i przednie boczne muszą przepuszczać co najmniej 70% światła.

Jeśli potrzebujecie zaciemnienia przednich szyb, jesteśmy do waszej dyspozycji. Po zainstalowaniu folii na tylnych szybach otrzymacie atest/certyfikat.

Jakie mogą być konsekwencje przekroczenia dopuszczalnego poziomu zaciemnienia szyb? W przypadku badania technicznego po prostu go nie zaliczymy. W przypadku kontroli drogowej sytuacja może być poważniejsza. Przekroczenie dopuszczalnego poziomu zaciemnienia grozi mandatem od 20 do 500 zł, a Policja może zabrać dowód rejestracyjny pojazdu. Dowód rejestracyjny zostanie zwrócony po usunięciu folii z przednich szyb, które odbijają promienie UV.

Przyciemniając szyby w FOLSZYB zawsze otrzymujesz:

  • Certyfikat na oklejone szyby (w postaci wkładki do dowodu rejestracyjnego) wydany przez Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie o numerze R43-0730-ICiMB
  • 7 lat gwarancji na folię (nie wyblaknie, nie zmieni koloru na ciemny fiolet – co pojawia się przy montażu tanich chińskich folii, zachowa wszystkie parametry jeżeli chodzi o np. odbijanie promieni UV)
  • 7 lat gwarancji na montaż (folia nie zacznie się odrywać, zahaczać, marszczyć, nie pojawią się bąble)

Na wykonanie profesjonalnego montażu zapraszamy do firmy FOLSZYB w Warszawie.

Tuning / Car Audio / GPS

Yi Dash Camera - debiut kamery samochodowej - już w Polsce

Chiński koncern Xiaomi kontynuuje rozwój w Polsce. Dwa tygodnie po światowej premierze wprowadza na nasz rynek inteligentny wideorejestrator Xiaoyi Yi Da...

Jakie motoryzacyjne gadżety warto wziąć na wakacje?

Ułatwiają zachowanie porządku w samochodzie, pozwalają na zwiększenie komfortu podróży, są pomocne przy podróżowaniu z dziećmi, wpływają na wzrost bezpieczeństwa ja...

Aplikacje mobilne dla kierowców

Jesteś kierowcą, który chciałby cieszyć się komfortem podczas podróży oraz zredukować wydatki związane z jazdą samochodem? Pomogą ci w tym ap...