Transport

Szczególnie tragiczną sytuację możemy dostrzec na terenach wiejskich, gdzie nie dojeżdża żaden autobus, bo jest to nieopłacalne. W tych regionach nie ma również kolei, co zmusza mieszkańców wsi do korzystania z samochodów. A co jeśli ktoś tego samochodu nie ma? Po prostu, jest pozbawiony komunikacji. Organizowanie transportu dla terenów, z których dziennie wyruszają ponoć dwie lub trzy osoby jest dla służb do tego powołanych zupełnie bezsensowne i absurdalne.


Z danych polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego jasno wynika, iż lider dostawców autobusów Autosan, sprzedał w 2012 roku w Polsce 83 autobusy. To o połowę mniej niż w roku poprzedzającym.


Samorządowcy tłumaczą całą sytuację niżem demograficznym. Twierdzą, iż wsie szybko się wyludniają, poszukując pracy za granicą.
To tak, jakby zaprzestać produkcji samochodów, bo przecież nie będzie miał kto nimi jeździć a tym bardziej kupić.


Koszt połączeń wynosi 300 tyś zł rocznie. Jednak władze wolą przeznaczyć te pieniądze na podwyższenie jakości przewozów na innych liniach. Zapominając przy tym, iż odcinają niektórych ludzi od normalnego świata. A przecież każdy ma równe prawa, niezależnie od tego, czy mieszka na wsi czy w mieście.

Szukaj - Katalog Firm