Porady

Przeprowadzka z jednego miejsca zamieszkania na drugie to z pewnością nie lada wyzwanie. Wiąże się to oczywiście nie tylko z kosztami, co i znacznym problemem. Głównym kłopotem są rzeczy, które w jakiś sposób muszą zostać przetransportowane z jednego końca miasta do drugiego – czasami przeprowadzka odbywa się między miastowo czy nawet między państwowo.

Zlecenie przeprowadzki firmie zewnętrznej

Z racji swoich lat z pewnością nazbieraliśmy nie bagatelną ilość rzeczy na których nam zwyczajnie zależy. W takich sytuacjach większość z nas kombinuje jak na własną rękę przetransportować tak dużą ilość rzeczy. Z pewnością taki sposób generuje spore oszczędności, jednak wiąże się z wypożyczeniem – najczęściej od znajomego – samochodu o odpowiednich gabarytach.

Często jednak zapominamy o dobrym ubezpieczeniu rzeczy – linki, klamry – co wpływa na ich uszkodzenie podczas podróży. Efekt jest zazwyczaj taki, że zamiast oszczędności generujemy jeszcze większe koszty. Po za tym wynoszenie i wnoszenie lodówki, szafek czy pralki to naprawdę ciężkie zajęcie, do którego nie każdy się nadaje – osoby mające problem z kręgosłupem powinni sobie odpuścić tego rodzaju wysiłek. Oczywistym rozwiązaniem jest zlecenie przeprowadzki firmie zewnętrznej. Dlaczego pomysł ten jest szczególnie opłacalny? Z pewnością nie chodzi tu o same koszta, gdyż te bez wątpienia będą wyższe. Wynajmując zewnętrzną firmę uzyskujemy komfort. Tego rodzaju firma nie dość, że jest odpowiedzialna za nasze rzeczy, to w dodatku za odpowiednią opłatą może je spakować oraz wnieść do nowo przeprowadzonego domu lub mieszkania. Największą zaletą jest z reguły uzyskany komfort, gdyż płacąc takiej firmie tak naprawdę nic nas nie interesuje. Wystarczy jedynie ustalić dogodną porę przyjazdu oraz ewentualną godzinę przyjazdu na nowe miejsce zamieszkania. Do naszych obowiązków będzie należeć odpowiednie spakowanie rzeczy – tak by nie uległy one uszkodzeniu podczas transportu.


Z oczywistych względów nie spakujemy takich rzeczy jak lodówka czy pralka, ale pomniejsze przedmioty jak wieża, konsola do gier czy najrozmaitsze dodatki – obrazki, lampki etc. - można spakować w kilka kartoników, po czym okleić je taśmą – tak, by podczas transportu pudełko nie wywróciło się, a z jego wnętrza nie wyskoczyła cała zawartość. Jeżeli chcemy uniknąć zniszczenia mebli, a także zaoszczędzić miejsca w samochodzie – z wiadomych względów lepiej wszystko zmieścić za jednym razem, gdyż kilkukrotny koszt podróży zwiększa cenę usługi – to powinniśmy wcześniej złożyć wszystkie meble, które są do tego przystosowane. Właściwie większość kupowanych dziś mebli da się rozkręcić i złożyć w kilka kartonów – np. meble z IKEI.


Nie ulega jednak wątpliwości, że zatrudnienie zewnętrznej firmy do przeprowadzki naszych rzeczy jest niezwykle komfortowe, gdyż za dodatkową opłatą wszystkie rzeczy zostaną zniesione i spakowane do samochodu, a następnie wniesione do nowego miejsca zamieszkania. Warto jednak pamiętać, że wśród profesjonalnych firm znajdą się także i pseudo firmy, które zazwyczaj oferują niższą cenę usługi – nie dają jednak paragonu / faktury. Są to zazwyczaj firmy, które nie biorą odpowiedzialności za uszkodzone rzeczy – a mogą ich uszkodzić naprawdę wiele – a poziom ich obsługi pozostawia wiele do życzenia.


Artykuł został przygotowany w oparciu o stronę http://www.wektor.info/transport_szczecin

Baza Firm > Przeprowadzki firmy i Usługi

 

Porady

Jak zachować się po kradzieży kluczyków w supermarkecie?

Wyprawa do supermarketu nie zawsze może być dla nas przyjemna. W ferworze zakupów, zajęci wybieraniem niezbędnych produktów możemy stać się ...

Do miliona kilometrów bez wymiany oleju

Czy miliardy litrów oleju silnikowego wymieniane są zupełnie niepotrzebnie? Daimler zastosował właśnie nową technologię: filtrowanie i recykling. Producenci olejów i sm...

Czy wzywać policję do szkody parkingowej? Co zrobić po stłuczce na parkingu?

Na parkingach przed supermarketami i galeriami handlowymi często dochodzi do drobnych kolizji lu...