Nowości / Wydarzenia

W ostatnim czasie zauważalny jest wzrost popularności haków holowniczych przeznaczonych do samochodów osobowych. Są one coraz częściej wykorzystywane podczas podróży urlopowych, do transportu rowerów czy też przyczep kempingowych. Obecnie na rynku tego typu akcesoriów dostępne są haki montowane na stałe oraz te z możliwością demontażu.

W przypadku produktów pierwszego typu okres ich popularności zdecydowanie minął i stosuje się je jedynie sporadycznie. Wynika to przede wszystkim z faktu, iż nie spełniają one norm bezpieczeństwa wyznaczonych przez Unię Europejską. Aktualnie klienci najchętniej wybierają nowoczesne haki holownicze, takie jak te marki Thule, które można w prosty i wygodny sposób zamontować i zdemontować.

Decydując się na wybór tego typu produktów, należy zwrócić przede wszystkim uwagę na jakość materiałów, z jakich zostały wykonane. Zastosowanie wysokogatunkowej stali zapewnia trwałość i niezawodność produktu. Równie istotną kwestią jest sprawdzenie czy hak posiada odpowiednią homologację i spełnia obowiązujące normy bezpieczeństwa. Montaż wyłącznie wysokiej jakości produktu daje pewność, że pojazd bez problemów przejdzie badanie techniczne na wyspecjalizowanej stacji diagnostycznej. Klienci planujący zakup haka holowniczego Thule bądź innej marki powinni zwrócić również uwagę na inny niezwykle istotny parametr, o którym często się zapomina. Chodzi o tonaż haka holowniczego, który informuje o tym, jaki jest jego maksymalny udźwig.

Ważną kwestią dla osób zainteresowanych zakupem haków holowniczych jest ich cena. Jest ona przede wszystkim uzależniona od rodzaju urządzenia. Najtańsze są haki montowane na stałe. Lepiej jednak zdecydować się na wybór haka wymiennego. W tym wypadku można wybrać pomiędzy modelami montowanymi śrubami a takimi, które posiadają automatyczny system wypinania. Drugie z wymienionych, choć droższe, charakteryzują się prostotą obsługi i polecane wszystkim tym, którzy cenią sobie wygodę.

Informacje

Zakaz wjazdu dla aut z silnikami diesla. Czy Polska będzie następna?

Władze dużych miast Europy oraz Ameryki Północnej zapowiedziały, że do 2025 rok...

Bezobsługowa wypożyczalnia samochodów - CarSharing w Warszawie!

Można twierdzić, że większość warszawiaków zna system wypożyczania rowerów miejskich Verturilo. Od 1 marca do 30 li...

Autogaz ratunkiem na smog

Dramatycznie pogarszająca się jakość powietrza w polskich miastach stanowi jasny sygnał do ...