Porady

licznik w samochodzie

Wiele szkół nauki jazdy regularnie udostępnia statystyki zdawalności egzaminów swoich kursantów, przekonując, że to właśnie tu można liczyć na najlepsze przygotowanie do egzaminu teoretycznego i praktycznego. Na drugim biegunie znajdują się osoby, które nie spełniły wymagań postawionych przez egzaminatorów WORD i utożsamiają taki stan rzeczy z niedostatecznym przygotowaniem. Prawda, jak zwykle, znajduje się pośrodku. Żaden ośrodek szkolenia kierowców nie wykona niezbędnej pracy za kursanta, jednak szkola jazdy - Rzeszów daje pewne możliwości wyboru - z pewnością przybliży cię do celu, jakim jest upragnione prawo jazdy. Podpowiadamy, czym powinna wyróżniać się dobra szkoła jazdy.

1. Kurs prawa jazdy - cena to nie wszystko

2. Lokalizacja

3. Wyposażenie i instruktorzy

 

Jak należy podchodzić do wspomnianych na początku tekstu statystyk zdawalności? Przede wszystkim weź pod uwagę fakt, że są to dane zbiorcze, a w danej szkole może pracować kilku instruktorów, którzy przygotowują do egzaminu na prawo jazdy z diametralnie różną skutecznością. Z drugiej strony, dobre osiągnięcia na tym polu nie zawsze charakteryzują dobrego nauczyciela. Jeżeli interesuje cię szkola jazdy Rzeszów daje przecież spore możliwości wyboru, dlatego poświęć temu wyborowi czas.

Kurs prawa jazdy - cena to nie wszystko

Dla wielu osób prawo jazdy kategorii B to istotny wydatek w domowym budżecie, nic więc dziwnego, że dużą wagę przykładają do ceny samego kursu. Oczywiście, że to aspekt bardzo istotny, ale nie patrz wyłącznie na zaproponowaną kwotę. Zorientuj się, co dokładnie zawiera się w danej sumie. Zdarza się bowiem, że najniższy koszt oznacza absolutne minimum, później zaś będziesz musiał dopłacać za każdą opcję, na przykład materiały szkoleniowe.

Finalna cena, jaką zapłacisz za kurs prawa jazdy kategorii B, powinna zawierać:

  • niezbędne materiały szkoleniowe,
  • odpowiednią liczbę zajęć teoretycznych,
  • naukę jazdy w pełnym wymiarze, określonym w godzinach zegarowych (nie lekcyjnych!),
  • egzamin wewnętrzny teoretyczny i praktyczny.

Uważaj także na oferty promocyjne z określonym terminem ważności. Sprawdź, czy będziesz mieć możliwość zapisać się na kurs prawa jazdy kat. B w dogodnym terminie.

Lokalizacja

Czy lokalizacja szkoły nauki jazdy ma znaczenie? Dla wielu osób tak, jeżeli precyzyjnie układają swój plan dnia. Może się okazać, że z organizacyjnego punktu widzenia zajęcia odbywające się nieopodal domu, szkoły czy pracy stanowią idealny wybór. Będzie to dobry pomysł także, gdy po zdanym egzaminie będziesz chciał wykupić dodatkowe jazdy doszkalające.

Sprawdź także, jak w konkretnym przypadku wygląda plac manewrowy i gdzie się mieści. Często jest tak, że sale do zajęć teoretycznych położone są w zupełnie innym punkcie niż plac, co może całkowicie zdezorganizować twoje zamierzenia.

Wyposażenie i instruktorzy

W tym momencie dochodzimy do najbardziej istotnych wyróżników dobrej szkoły nauki jazdy. To właśnie profesjonalni instruktorzy i odpowiednie podejście zagwarantują ci świetne przygotowanie i sukces podczas egzaminu praktycznego. Z punktu widzenia zajęć teoretycznych ważna jest sala wyposażona w niezbędne pomoce dydaktyczne, w tym komputery, zaś przez pryzmat jazdy na placu manewrowym i po mieście - sprawne i bezpieczne samochody.

Najważniejszy jest tak naprawdę instruktor: warto zorientować się, czy któryś z nich jest szczególnie polecany przez twoich znajomych lub innych byłych kursantów. Nie bój się pytać o to, jak wygląda organizacja kursu, na co możesz liczyć, jak wyglądają jazdy dodatkowe.

Porady

Sprzedaż/kupno auta a deklaracja podatkowa PCC-3

Zakup własnego samochodu umożliwia uniezależnienie się od transportu publicznego i dojeżdżanie w każde miejsce. Auto jest ni...

Jak znaleźć najtańsze ubezpieczenie OC? 3 przydatne wskazówki?

Ubezpieczenie OC jest w Polsce obowiązkowe. Dodatkowo z roku na roku jest koszt wzrasta. Towarzystwa ubezpieczeniowe muszą także walczyć o kl...

Zainstaluj monitoring pojazdu sam i to w mniej niż 15 minut!

Nie wszystkie systemy monitoringu GPS to skomplikowane rozwiązania, których montaż w sam...

Podróże

Na wakacje wypożyczonym kamperem

Już niedługo wakacje i warto zastanowić się nad tym jak je ciekawie spędzić. Może w tym roku wybierzesz się np. do...

Kiedy będziemy potrzebowali zielonej karty?

Podróżowanie samochodem dla wielu osób jest przyjemnością, inni nieco mniej lubią prowadzić auto. Jednak za każdym razem musimy posiadać odpowiednie ub...

Podróż samochodem przez Toskanię

Chciałbyś odpocząć od miasta, tłoku? Potrzebujesz spokoju, piękna krajobrazów? Więc zapraszamy na podróż do do Toskanii! Zarezerwuj lot do Florencji i ...

Przejdź: Podróże