Porady

Assistance: jaki wariant ubezpieczenia wybrać?

Assistance jest opcją dobrowolnego ubezpieczenia komunikacyjnego – oferowanego przez towarzystwa ubezpieczeniowe najczęściej podczas zakupu pakietów OC lub OC i AC. Tylko nieliczni właściciele pojazdów szczegółowo analizują zakres tego ubezpieczenia oraz jego kluczowe zalety. Tymczasem – w zależności od wybranego wariantu – może zapewnić on naprawdę szeroki wachlarz ochrony.

Oferowana w ramach ubezpieczenia assistance ochrona dotyczy skutków zdarzeń powstałych po kradzieży, wypadku lub awarii pojazdu – najczęściej nie tylko w kraju, ale również poza jego granicami (w zależności od wybranego wariantu ubezpieczenia).

Skutki owe bywają niekiedy wyjątkowo dokuczliwe! Może się bowiem okazać na przykład, iż nasze auto odmówiło posłuszeństwa i trzeba je odholować do warsztatu, a co więcej – nie mamy gdzie przenocować, bo do miejsca docelowego jeszcze daleko.

Jaki są przykładowe świadczenia?
Skutki zdarzeń, o których mowa wyżej możemy znacznie złagodzić właśnie dzięki ubezpieczeniu assistance. Świadczenia, które w tym przypadku gwarantuje nam ubezpieczyciel, dotyczą m.in.:
•    przeprowadzenia drobnych napraw pojazdu w miejscu jego unieruchomienia – wyczerpany akumulator, uszkodzone koło itp.,
•    odholowania pojazdu do najbliższego warsztatu lub miejsca zamieszkania ubezpieczonego,
•    dostępu do informacji i tłumacza w przypadku przebywania poza granicami kraju,
•    zapewnienia noclegu dla kierowcy i pasażerów,
•    zapewnienia samochodu zastępczego w przypadku kradzieży, awarii lub wypadku,
•    organizacji podróży powrotnej w przypadku braku możliwości naprawienia pojazdu.

Wariant podstawowy czy rozszerzony?
W zależności od indywidualnych potrzeb możemy wybrać wariant podstawowy lub rozszerzony assistance. Pakiety bogatsze/rozszerzone wiążą się zazwyczaj z koniecznością uiszczenia dodatkowej składki. Nasze analizy i wybór konkretnego pakietu nie powinny jednak koncentrować jedynie na cenie! Powinny natomiast być ukierunkowane przede wszystkim na oferowany zakres ochrony ubezpieczeniowej oraz zakres świadczeń.
W rozszerzonych wariantach ubezpieczenia assistance oferowanych przez AXA DIRECT możemy liczyć m.in. na pomoc w przypadku:
- zamarznięcia paliwa;
- awarii lub przegrzania silnika;
- awarii instalacji elektrycznej;
- uszkodzenia („spalenia”) sprzęgła;
- pęknięcia paska, awarii rozrządu oraz w wielu innych sytuacjach.

Skorzystanie z powyższych świadczeń możemy przedstawić na bardzo obrazowym przykładzie: w upalny dzień, wyruszamy w wakacyjną podróż. Niestety na zakorkowanej drodze, daleko od domu, dochodzi do przegrzania silnika i awarii chłodnicy. Jeśli uprzednio zaopatrzyliśmy się w ubezpieczenie Assistance o odpowiednim zakresie, samochód zostanie odholowany do warsztatu, a my przewiezieni do hotelu, gdzie mamy opłacony nocleg. Następnego dnia możemy odebrać sprawne auto i kontynuować podróż. Jeśli zaś awaria okaże się zbyt poważna, otrzymamy samochód zastępczy lub zostaniemy przetransportowani do celu naszej podróży.
Wykupienie ubezpieczenia Assistance to inwestycja w bezpieczeństwo i komfort naszych podróży – zarówno codziennych dojazdów do pracy, jak i dłuższych wypraw.

 

Porady

10 absurdów o oponach - Mity lat 90-tych

Obalamy mity rozpowszechniane od ponad dwóch dekad Koniec ubiegłego wieku przeniósł wiele mitów na temat opon do ...

Jaki rodzaj garażu wybrać na samochód?

Garaże są mało skomplikowanym obiektem budowlanym, zwłaszcza, jeśli są one zbudowane przy użyciu blachy. Coraz częściej decydujemy się na wzniesienie ...

Zawieszenie wielowahaczowe - lepsze czy gorsze od tradycyjnego?

Zawieszenie wielowahaczowe to jedno z rozwiązań konstrukcyjnych chętnie wybieranych przez kierowców. Tego rodzaju układ jest skomplikowany je...

Podróże

Na wakacje wypożyczonym kamperem

Już niedługo wakacje i warto zastanowić się nad tym jak je ciekawie spędzić. Może w tym roku wybierzesz się np. do...

Kiedy będziemy potrzebowali zielonej karty?

Podróżowanie samochodem dla wielu osób jest przyjemnością, inni nieco mniej lubią prowadzić auto. Jednak za każdym razem musimy posiadać odpowiednie ub...

Podróż samochodem przez Toskanię

Chciałbyś odpocząć od miasta, tłoku? Potrzebujesz spokoju, piękna krajobrazów? Więc zapraszamy na podróż do do Toskanii! Zarezerwuj lot do Florencji i ...

Przejdź: Podróże